Juče su odigrani susreti 16. kola Prve lige Republike Srpske. Domaći su slavili u čak pet od šest susreta, dok je jedan meč završen podjelom bodova. Rudar iz Prijedora je nastavio sa sjajnim igrama i u Prijedoru deklasiralio Kozaru sa 6:1. Već nakon prvih 45. minuta bilo je 3:0. Pogađao je dva puta Jaćimović i jednom Gavranović.
U drugom poluvremenu po jedan pogodak Vojinovića, Pekije i Lolića za domaće.. Počasni pogodak za goste postigao je Zečević. Zvijezda 09 se namučila kući protiv Podrinja, ali ipak slavila pobjedu 3:2.
Domaći su poveli preko Krajišnika, ali je izjednačio Beširović. Novo vodstvo Zvijezdi 09 donosi u 53. minuti Mahmutović, međutim novo izjednačenje donosi petnaest minuta prije kraja Vujić. Važnu pobjedu domaćima donio je u 88. minuti iskusni Delimir Bajić.
Drina je pogocima Dukića, Molerovića i Stupara deklasirala Tekstilac 3:0, a Sutjeska sa minimalnih 1:0 bila bolja od Napredka. Sloga i Slavija su podijelili bodove (1:1), a Sloboda MG u Mrkonjić Gradu nadigrala Željezničar Sport Team 2:1. Rudar je prvoplasirani nakon 16 odigranih kola sa 37 osvojenih bodova dok Zvijezda 09 ima 35. Drina je trećeplasirana sa 33.

Pročitaj više na:sportsport.ba