Uspio je Rudar slaviti u drugom kolu Prve lige RS, i na svoj konto na tabeli dopisati 3 boda. Nakon preokreta u drugom poluvremenu, žuto-plavi su pobijedili FK “Sutjeska” iz Foče, rezultatom 2-1 (0-1). Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Prijedoru, u subotu 15.08.2020. godine, sa početkom u 17 časova.

Ekipa Sutjeske je došla u vođstvo u 18. minutu susreta. Nakon greške Burazora, talentovani 21-godišnji igrač gostiju Jovan Bokić, upućuje lob udarac sa 25 metara, i uspijeva da matira golmana Rudara Nemanju Petrovića. Evro-gol za 0-1. Domaćini su preuzeli potpunu inicijativu, i šanse su počele da se ređaju. Međutim, čak i nakon tri pogođena okvira gola, Rudari na odmor odlaze sa zaostatkom iz 18. minute.

U nastavku isti scenario kao iz druge polovine prvog poluvremena – domaćini napadaju, ekipa Sutjeske odolijeva. Ipak, Rudari dolaze do izjednačenja u 63. minutu golom Ognjena Jaćimovića, koji je ovaj meč otpočeo sa klupe. Ni ta lopta nije lako ušla u mrežu jer je golman gostiju odbranio dva šuta prije nego što je Jaćimović sopstveni “odbitak” pretvorio u pogodak. Žuto-plavi nastavljaju sa atacima, koji su urodili plodom u 85. minutu, kada još jedan rezervista na ovom meču Marinko Rastoka, nakon sjajne akcije domaćih, pruža sebi for u šesnaestercu gostiju, izlazi sam na golmana sa desne strane iskosa, i rutinski ga matira. 2-1 za Rudar! Do kraja domaćini popuštaju stopalo sa gasa, i bez šansi na obje strane, utakmica se završava zasluženom pobjedom naših momaka – 2-1 (0-1).

Šef stručnog štaba Rudar-Prijedora Boris Savić, u izjavi po završetku meča, ukazao je na problem sa realizacijom: “Ova utakmica je bila preslikana kao i prvo kolo, što se tiče broja šansi koje smo stvarali. Stvorili smo sigurno 10, možda i 15 šansi danas. Uspeli smo ipak da postignemo 2 pogotka, ali realizaciju moramo popraviti. Dok smo, sa druge strane mi primili pogodak iz jedine šanse koju su gosti imali.” Na kraju se zahvalio gostima iz Foče i čestitao im na fer i korektnoj utakmici.

FK Rudar-Prijedor se nakon dva odigrana kola nalazi na diobi 4. pozicije sa ekipom Leotara, ali sa istim brojem bodova (4) kao i prvoplasirana Kozara.

FK “Rudar-Prijedor” u trećem kolu gostuje u Etno selu Stanišići, ekipi Zvijezde-09, a vi ćete taj derbi moći gledati u direktnom prenosu na kanalu RTRS plus u subotu, 22.08.2020. godine u 17 časova.