Derbi 22. kola m:tel Prve lige RS, odigran je 10. aprila na Gradskom stadionu u Prijedoru, a cijelokupan plijen je pripao gostima iz Trebinja – FK Rudar-Prijedor – FK Leotar 2:3 (1:2).

Viđena je dobra fudbalska predstava, sa pet pogodaka i mnoštvom šansi, ali ostaje žal za porazom Rudara, nakon još jedne utakmice sa slabijom realizacijom, i primljenim pogocima iz grešaka.

U 15. minutu susreta poveo je gost  preko Maksimovića, koji je sjajno skočio nakon ubačaja iz kornera, i udarcem glavom matirao Petrovića. Poslije kornera pada i drugi gol na meču – ovaj put domaćini, u 20. minutu odigravaju kratku akciju iz ugla, Kruzov šut blokira odbrambeni igrač Leotara, ali odbijena lopta dolazi do usamljenog Jakupovića na desnoj strani peterca, i ovaj rutinski šalje loptu u mrežu za 1:1. Na odmor gosti odlaze sa prednošću od 1:2, a drugi pogodak postižu u 44. minutu, kada Blažević odlično koristi poklonjenu loptu od golmana žuto-plavih Petrovića, i sa nekih 20-ak metara iz lijeva, fantastičnim “vanjskim drop-kikom” šalje loptu u mrežu.

Početak drugog poluvremena, i još jedan gol u mreži domaćina. Igrao se 49. minut, kada Blažević otima loptu Ivetiću na svojoj polovini i  hitro stvara kontru 2 na 2, gdje poslije duplog pasa izlazi sam pred Petrovića i postiže svoj drugi pogodak na utakmici – 1:3.  Konačnih 2:3 postavio je Slaven Stjepanović u 61. minutu, kada ga je nakon sjajne solo akcije po lijevoj strani Santos uposlio povratnom loptom.

Leotar je, tako, prišao Rudaru na 5 bodova zaostatka osam kola prije kraja prvenstva. Kiksevi Zvijezde ’09 i Alfe Modriče su ih ostavili na 8 bodova iza žuto-plavih.

Naredni meč Rudar-Prijedor odigraće 17. aprila u Kozarskoj Dubici protiv Borca.