Jesenji prvak Republike Srpske Rudar Prijedor ostvario je pobjedu u Hrvatskoj protiv tamošnjeg trećeligaša PIK Vrboveca. Rezultat je bio 2:3 u korist Rudara. Strijelci za prvoligaša Republike Srpske na ovoj kontrolnoj utakmici bili su Dekić R., Gavranović S. i Marmat D. Zeleno- crni su pobjedili po teškom i snijegom prekrivenom terenu, što se i vidi na slikama u prilogu.. Poveo je  Rudar golom Stefana Gavranovića u 18. minutu. Ubrzo je dosuđen jedanaesterac za domaćina,, međutim udarac igrača Vrboveca Domagoja Colarića odbranio je golman Mirza Hamzabegović. Do kraja prvog dijela Vrbovec izjednačava rezultat. Nakon greške u odbrani Prijedorčana, mrežu je zatresao Josip Gegić. Bio je to ujedno i rezultat poslije prvih 45 minuta (1:1) U nastavku utakmice, tačnije u 55 minutu, domaći igrači poslije kornera stižu do vođstva. Strelac je bio Filip Pluščec. Taj rezultat je važio sve do 68. minuta kada pogodak postiže rezervista Ranko Dekić koji je bio najprisebniji nakon prekida. Potom u 78. minutu mlađani Danilo Marmat donosi novo vođstvo “rudarima” a kasnije se ispostavlja i trijumf…Stručni štab i fudbaleri FK Rudar Prijedor se zahvaljuju domaćinu na gostoprimstvu. Sledeću kontrolnu utakmicu fudbaleri Rudar Prijedora igraju 10. februara , takođe u Hrvatskoj, a protivnik će im biti Gorica iz istoimenog mesta nadomak Zagreba, a potom za 17. februar je planirano gostovanje u Banjaluci kod Željezničara.

Vrbovec – Rudar Prijedor   2:3 (1:1)

Gradski stadion Sajmište. Gledalaca: 100. Sudija: Ranogajec (Vrbovec). Strelci: Gegić u 40. i Pluščec u 55. minutu za Vrbovec, a Gavranović u 18, Dekić u 68. i Marmat u 78. minutu za Rudar Prijedor.

VRBOVEC: F. Jendriš, Franić, Bojičić, Petak, N. Jendriš, Ćosić, D. Krizmanić, Pluščec, Gegić, Colarić, Boroša. Još su igrali: Benko, Babić, Busija, Marčić, Hren, Radotović, Škaro, Hercig, A. Krizmanić, Žgalin.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Pekija, Vejnović, Pecelj, Davidović, Vojinović, Jandrić, Gavranović, Šakić, Jakupović, Lolić. Još su igrali: Šarac, Kovačević, Polovina, Dekić, Popović, Kukić, Komljenović, Ćatić, Marić, Marmat, Radaković.