Juniori: FK Rudar – Prijedor – FK Borac 2:2 (1:2)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 200. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelci: 0:1 Bosnić (8), 1:1 Bilbija (11), 1:2 Bosnić (32), 2:2 F. Mikić (48). Žuti kartoni: M. Mikić, Vuruna (Rudar Prijedor), Arsić, Milojević (Borac).

FK RUDAR – PRIJEDOR: Trninić, Trkulja (od 68. Savić), Marmat, Ratković, Kaurin, Sadžak (od 72. Cerić), Bilbija (od 84. Vuruna), Drljača, F. Mikić (od 76. Dejanović), M. Mikić (od 46. Mršić), Čunjalo. Trener: Srđan Marjanović.

FK BORAC: Damjanović, Jović, Milojević, Arsić, Kujundžić, Vujmilović, Čavić (od 90. Stojičić), Turanjanin, Javorac (od 70. Kukavica), Tahrić (od 49. Bobić), Bosnić. Trener: Marko Maksimović.

U derbiju sedmog kola Premijer omladinske lige BiH U – 19 juniori Rudar Prijedora i banjalučkog Borca na Gradskom stadionu u Prijedoru odigrali su neriješeno – 2:2 i podijelili bodove u izuzetno kvalitetnoj i dopadljivoj utakmici.

Već u osmom minutu poveli su Banjalučani lijepim golom Andreja Bosnića, ali radost crveno-plavih trajala je samo tri minuta, kada je Dragan Bilbija stvari vratio na početak, izjednačivši na 1:1.

Ipak, do kraja prvog dijela gosti su još jednom zatresli mrežu “rudara”, ponovo je to uradio najbolji pojedinac susreta Bosnić u 32. minutu, pa se na odmor otišlo sa prednošću Banjalučana.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme Filip Mikić je majstorski izveo slobodan udarac i ponovo izjednačio rezultat, ovaj puta na 2:2. Posle toga oba tima su pokušavala da dođu do trećeg gola i eventualne pobjede, ali mreže se do kraja susreta nisu tresle. Kada se sve sumira neriješen ishod je i najrealniji u ovom meču.

Ovim bodom juniori Rudar Priejdora nalaze se na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele.