U okviru 6. kola Prve lige Republike Srpske u Janji je „Podrinje” doživjelo poraz od „Rudara” iz Prijedora. Ovom pobjedom Rudar-Prijedor je zaustavio seriju poraza i vratio optimizam u svoje redove. U prvom dijelu meča nije bilo golova. U nastavku, gosti su bili mnogo organizovaniji, agresivniji,  te su više željeli pobjedu. Poslije nekoliko lijepih sansi „Rudari” su dosli do pogotka preko Stefana Gavranovića. On je u 71.minuti sigurno realizovao penal nakon što je jedan od odbrambenih igrača Podrinja igrao rukom. Konačan rezultat postavljen je 12 minuta kasnije kada mrežu „Podrinja” pogađa Nebojša Mrkić. Prijedorčani su do ovog kola bili posljednji na tabeli. Izgleda da su se konačno konsolidovali i počeli zabijati golove te osvajati bodove. Zeleno-crne sada očekuje gostovanje u Konjicu u Kupu BiH pa meč sa „Željezničar Sport Timom” u Prijedoru.

PODRINJE – RUDAR 0:2 (0:0)

Stadion Podrinja. Gledalaca: 200. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Đorđe Grubaćič i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Dragan Aničić (Prnjavor). Kontrolor suđenja: Brane Jekić (Doboj). Strijelci: 0:1 Gavranović u 71. iz 11 m,  0:2 Mrkić u 83. Žuti kartoni: Kukavica (Rudar)

PODRINJE: Avramović, Zarić, Guzijan, Jevtić, Došlo (od 46. Zekić), Đokić, Vujić, Hadžić (od 77. Furtula), Arnautović, Rakić (od 74. Musić), Karjašević

RUDAR: Hamzabegović, Ramić (od 80. Živanić), Lezić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Crnomarković, Mrkić (od 85. Lajić), Sojak, Kukavica (od 90. Marnat), Davidović