Fudbaleri Sutjeske uspjeli su pred domaćim navijačima savladati kvalitetn sastav Rudar Prijedora. Nakon nekoliko propuštenih prilika u 30.minutu usledila je odlična akcija Sutjeske. Rašević je ušao iskosa sa desne strane u kazneni prostor gostiju, šutirao sa desetak metara, golman Rudara Hamzibegović je nakratko odbio loptu na koju je natrčao najbolji akter ovoga meča Đorđe Okuka koji šalje loptu u donji lijevi ugao gostujućeg gola.

Nakon samo tri minuta, u šesnaestercu Fočaka Mulić je nepropisno zaustavio Živanića  pa je sudija Mazić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Gavranović.

Sutjesku nije pokolebalo brzo izednačenje gostiju, nastavili su atakovati prema golu Rudara,  a dobre prilike za postizanje pogotka nije iskoristio Rašević u 37. i 40 . minutu.

Drugo poluvreme je počelo boljom igrom Raudar-Prijedora, koji u prva tri minuta nastavka izvodi čak četiri kornera,  ali bez rezultata. Zatim su ponovo zaprijetili Fočaci,  preko Raševića u 51.minuti, potom Okuke nakon solo prodora u 58. minutu . Ipak mreža je mirovala.

Rudar je bio blizu pogotka u 75.minutu  kada je Rosić sa 18. metara šutirao pored domaćeg gola.

Finiš susreta je pripao Sutjesci , Radović koji je zamijenio Okuku se tri puta našao u povoljnim prilikama, bilo je to u 79, 80. i 84. minutu, njegove pokušaje osujetio je gostujući čuvar mreže Hamzibegović .

Igrao se 90. minut kada je dosuđen je slobodan udarac skoro na uglu gostujuće polovine. Odlično je centrirao Marko Ivanović,  a u buketu igrača pred golom Rudara najbolje se snašao iskusni Rašević i glavom smjestio loptu u mrežu Prijedorčana , pa je meč između Sutjeske i Rudar-Prijedora na kraju završen sa 2:1.

SUTJESKA (F) – RUDAR (P) 2:1 (1:1)

Gradski stadion. Gledalaca: 200.Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) .Strelci: Okuka u 30 . Rašević 90. (Sutjeska),  Gavranović (11.m)   33. (Rudar) Žuti kartoni: S.Pljevaljčić, Sekulović, Milić, M.Ivanović, Rašević, A.Ivanović (Sutjeska), Pekija, Rosić, Lajić (Rudar).

Sutjeska (F): Terzić ,Mulić ,Lukić  (od 67 .Milić), Mrgud . S. Pljevaljčić  (od 80. Filipović) ,Rašević , A.Ivanović, Sekulović , Okuka  (od 76.Radović ), M.Ivanović ,O. Pljevaljčić .

Rudar (P):  Hamzabegović ,Lajić ,Živanić  (od 90. Kovačević ),Mujagić , Gavranović  (od 90. Ramić ), Pekija , Crnomarković  (od 76. Mrkić), Rosić ,Lezić ,Dragić , Davidović .

Igrač utakmice: Đorđe Okuka (Sutjeska)