U okviru priprema  za nastavak Prve lige Republike Srpske, fudbaleri “Rudar- Prijedora” , danas su gostovali u Velikoj Gorici. Domaćin je bio HNK „Gorica“, drugoplasirani  tim Druge lige Hrvatske koja cilja Prvu  ligu Hrvatske. Ovo je već druga prijateljska utakmica ove godine. Rudar je nastupio u sastavu:  Hamzabegović, Pekija, Sajak, Mršić, Davidović, Jandrić, Gavranović, Šakić, Jakupović, Lolić, Šarac, Kovačević, Dekić, , Kukić, Komljenović, Ćatić, Marić, Marmat. Utakmica je počela u 12,30 časova. Rudar je do kraja prvog poluvremena vodio sa dva gola razlike. Golove su postigli Gavranović i Kukić. U drugom poluvremenu domaćin uspjeva smanjiti prednost na 2:1 što je i bio konačan rezultat utakmice. Podsjetimo, nakon 18 dnevnih priprema, fudbaleri “Rudar- Prijedora”  u Vrbovcu su rezultatom  3:2 pobjedili  istoimenog trećeligaša Hrvatske. Nakon ove  jako dobre i korisne provjere, zbog lošeg vremena , izostao je susret protiv bihaćkog “Jedinstva”. Tokom sedmonedjeljnih priprema u Prijedoru i okolini, planirano je sedam test mečeva, Generalna proba “rudara”je 3. marta protiv “Kozare” iz Gradiške.