U susretu 2. kola Lige za prvaka Republike Srpske Prijedorčani su igrali sa Drinom iz Zvornika neriješeno 1:1.

Gosti su se prvi radovali u 27.minuti  kada je Stupar postiže pogodak. U u 73.minuti gosti ostaju sa igračem manje kada Marković dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. Igrala se 77.minuta kada Prijedorčani preko Lolića koriste brojčanu prednost i stižu do 1:1.Nedugo kasnije zbog odugovlačenja igre sudija Gogić daje drugi žuti-crveni karton golmanu Zvorničana Vićiću što domaćima daje čak dva igrača više. Iako su sve napore preusmjerili u napad pošto su u igru ušla trojica ofanzivno orijentisana igrača, Prijedorčani osim nekoliko prilika nisu uspjeli zatresti mrežu Drine.Do kraja meča na semaforu ostao je neriješen rezultat.

Rudar sada za Zvijezdom 09 zaostaje četiri boda. U derbiju kola  koji se igra u srijedu u Etno selu Stanišići Prijedorčanima samo odgovara pobjeda da bi ostali u trci za prvaka Republike Srpske .

Rudar-Prijedor: Drina 1:1 (0:1)

Prijedor
Gradski stadion
Gledalaca: 250
Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: Lolić u 77.za Rudar-Prijedor, Stupar u 27.minuti za Drinu
Žuti kartoni: Petrović, Šakić(Rudar-Prijedor), Molerović, Stupar, Dragutinović, Jokić(Drina)
Crveni kartoni: Marković u 73. i Vićić u 78.minuti, obojica zbog dva žuta kartona (Drina)