Fudbaleri Rudar-Prijedora i Slobode iz Tuzle odigrali su nerješeno 1:1 meč 12 kola m:tel Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga u 13 minutu zaprijetio je gostujući igrač Muharem Čivić šutem iznad prečke golmana Prijedorčana Nemanje Šćekića. Tri minuta kasnije brzonogi Rodriguez Santos uputio je precizan šut a kapiten Rudar Prijedora Nemanja Pekija glavom šutira iznad prečke. Na drugoj strani bilježimo šut Alena Kurtalića koji centimetar kraj stative.

Nakon nerealizovane šanse Nikole Mandića u 28. minutu uslijedila je radost domaćih igrača i vjerne publike. Rijad Sadiku je uputio sjajan pas prema Josephu Amoahu, a ovaj vješto vara Emira Jusića, izbjegava ofsajd zamku i pogađa za vođstvo 1:0.

Gosti se ne predaju i u 34 minutu organizuju napad. U kaznenom prostoru domaćih nespretno je rukom intervenisao kapiten Pekija, pa je kazneni udarac dosudio Dražen Marić iz Bijeljine. Izjednačio je Saša Maksimović. Njegov oštar šut iz voleja, u 44.minutu, zaustavio je domaći golman Šćekić.

Drugo poluvrijeme ličilo je na fudbalsku uspavanku u kojoj vrijedi pomenuti šanse Čivića i Pekije.

U 12 kola Rudar-Prijedor je uknjižio toliko bodova i trenutno zauzima 10. mjesto.

(Tekst: M. Bogun)