FK “Rudar-Prijedor” iz Prijedora, u nedjelju – 6. septembra, poražen je u 5. kolu m:tel Prve lige RS od FK “Drina” iz Zvornika rezultatom 1:0 (1:0).

Drina je povela već u 7. minutu susreta kada pogodak postiže Stupar. Utakmica je bila otvorena, sa mnogo šansi, ali do promjene rezultata nije došlo. Rudari su bili mnogo bolji rival u ovom duelu, stvorili su nekoliko stopostotnih šansi, međutim nisu uspjeli da ih realizuju. Najveću priliku za Rudare da ostvare bolji rezultat propustio je Jakupović u 39. minutu, kada njegov udarac sa bijele tačke brani golman domaćina Drakulić. Mogli su žuto-plavi do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi, ali kapiten Pekija nakon kornera puca glavom sa 4 metra, ali  pogađa stativu.

Rudar se nalazi na 4. mjestu na tabeli sa sakupljenih 10 bodova iz 5 odigranih kola.

FK Rudar-Prijedor narednu utakmicu igra sutra, u srijedu 9. septembra, kada će u Kupu RS u 1/16 finala u Tesliću odmjeriti snage sa FK Proleter. Sledeća prvenstvena utakmica je na rasporedu u subotu, 12. 09 u 16:30 časova, a žuto-plavi će na Gradskom stadionu dočekati FK “Tekstilac” iz Dervente.

Juniori Rudara su u subotu u podne, na Gradskom stadionu u Prijedoru, odigrali odličan meč 5. kola Omladinske Premijer lige BIH U-19, pobijedivši FK “Mladost” Doboj-Kakanj sa 4:0 (1:0).

Sadžak je 4. minutu iskoristio jedanaesterac i donio vođstvo domaćinima. Nakon podjednako raspoređenih snaga u prvom poluvremenu, Rudar je u drugom preuzeo potpunu inicijativu, i golovima Kuridže u 49. minutu, Suljića u 84. i opet Kuridže u 90., uspio doći do ubjedljive pobjede.

Mladi Rudari su tako zabilježili dvije pobjede i tri poraza u prvih 5 kola. Naredni protivnik za vikend biće im sarajevski “Željezničar” na pomoćnom terenu na Grbavici.