FK Željezničar Sport Team – FK Rudar – Prijedor 0:1 (0:1)

Stadion: Željezničara na banjalučkom Predgrađu. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Strijelac: 0:1 Burazor (28 – penal). Žuti kartoni: Malić, trener Ćurguz (Željezničar), Kalesić, Savanović, Milović, O. Petrović, Marić, Pekija (Rudar Prijedor). Crveni karton: Nedeljko Crnomarković (Željezničar) u 66. minutu.

ŽELJEZNIČAR: Avdukić, Čolić, Sladojević, Šaula (od 74. Kuprešak), Džaferović, Crnomarković, Baštić (od 68. Kalabić), Kuzmanović, Malić, Teodorović (od 63. Kršić), Petrović. Trener: Zoran Ćurguz.

RUDAR – PRIJEDOR: Hamzabegović, Milović, No. Petrović, Pekija, Savanović (od 88. Dojčinović), Burazor, Šikanjić, Kalesić (od 60. Marić), O. Petrović, Zekanović (od 75. Pavlović), Maksimović. Trener: Igor Janković.

U derbiju devetog kola Prve lige Republike Srpske, na banjalučkom Predgrađu, fudbaleri Rudar – Prijedora sa minimalnih 1:0 pobijedili su domaći Željezničar i nastavili potjeru za liderom na tabeli Krupom.

Izabranici trenera Igora Jankovića stigli su do vođstva u 28. minutu kada je Bojan Burazor bio siguran realizator najstrože kazne i doveo svoj tim u vođstvo. Poslije tog gola Banjalučani su pokušavali, u nervoznoj obostranoj igri, da stignu bar do izjednačenja, ali nisu uspjevali nikako da pronađu put do mreže Mirze Hamzabegovića.

Posao je izabranicima trenera Zorana Ćurguza bio otežan od 66. minuta kada je bivši fudbaler Rudar Priejdora Nedeljko Crnomarković zaradio drugi žuti karton, pa su Banjalučani ostali sa igračem manje, što su Prijedorčani znalački znali da iskoriste i osvoje veoma važna tri boda na vrućem terenu na Predgrađu.