U 24. kolu m:tel Prve lige RS, na Gradskom stadionu u Prijedoru, domaćin je ostvario najubjedljiviju pobjedu ove sezone: FK Rudar-Prijedor – FK Jedinstvo Brcko 6:1 (3:0).

Iako je bila oslabljena uslijed velikog broja povrijeđenih i kažnjenih igrača, domaća ekipa je bila motivisana i pokazala je odličnu fudbalsku predstavu te je rezultat mogao biti i ubjedljiviji u domaću korist.

Odmah na početku meča, domaća ekipa je preuzela inicijativu i pokazala je da je cilj da postigne što ranije pogodak. To se i desilo u 19. minuti kada je strijelac bio Amoah poslije odličnog ubacivanja Jakupovica. Vec u 31. minutu Amoah sa penala postiže drugi gol, a sjajnu partiju u prvom poluvremenu domaćeg tima krunisao je Marmat volejom u 30. minuti. za 3:0.

U drugom poluvremenu, Rudar je krenuo opuštenije što su gosti kaznili pogotkom u 58. minuti. Ipak, domaća ekipa nije dozvolila bilo kakvo iznenađenje te je pogocima Santosa u 64. Kulenovića u 72. i Glišića u 76. minuti, rutinski privela meč kraju. Rezultat je mogao biti i ubjedljiviji da je Amoah u 47. minuti iskoristio penal koji je završio na prečki gostujućeg gola.

Rudar je ovom pobjedom, sa osvojenih 47 bodova, ostavio drugoplasirani Leotar 6 bodova iza sebe (41 bod) a trećeplasiranu Zvijezdu 09, 7 bodova iza sebe (40 bodova).

Naredni meč Rudar-Prijedor odigraće 28. aprila u Prnjavoru protiv ekipe FK Ljubić.

A juniori Rudara su u nedjelju, u 21. kolu Omladinske Premijer lige  BIH U-19, savladali mostarski Zrinjski rezultatom 2:0 (1:0).

Strijelci na Gradskom stadionu su bili Smajić u 23. minutu, te Sadžak u 64. minutu susreta.