U nedjelju, 1. novembra, u 13. kolu m:tel Prve lige RS, Rudar-Prijedor je gostovao u Doboju ekipi Sloge, i remizirao rezultatom – 1:1 (1:1).

Poveli su domaćini u 19. minutu susreta, kada je Starčevićev šut nakon odlične solo akcije završio iza leđa Topolovića. Žuto-plavi su izjednačili u 38. minutu meča preko Danilovića, koji odlično reaguje na centaršut i glavom zabija u rašlje. Do kraja meča Rudar je preuzeo inicijativu, stvorio nekoliko izglednih šansi, ali do promjene rezultata nije došlo.

Trener Rudara Boris Savić, bio je vidno razočaran remijem, i na kraju meča istakao: “Opet nam se dešava isto iz utakmice u utakmicu – stvaramo mnogo prilika koje ne uspijevamo realizovati. U drugom poluvremenu Matović se našao u 4 izgledne prilike, Marmat nakon sjajne akcije ne uspijeva uposliti Kulenovića, zatim stopostotna šansa Rastoke… Mislim da smo zaslužili pobjedu u ovom meču, ali kako god, čestitam ekipi Sloge na fer i korektnoj utakmici.”

Rudar-Prijedor je zadržao 4 boda prednosti na tabeli, a druga je sada Zvijezda-09. Rudari će u 14. kolu u Istočno Sarajevo, gdje će ih ugostiti sedmoplasirani FK Slavija, 7. novembra 2020. godine.

Juniori Rudara su, u 12. kolu Omladinske Premijer lige BIH U-19, u subotu 31. oktobra, na Gradskom stadionu u Prijedoru, savladali FK Krupa iz Krupe na Vrbasu rezultatom – 2:0 (1:0).

Mladi Rudari su poveli u 13. minutu evrogolom Smajića. Konačnih 2:0 je postavio Drljača sa bijele tačke – igrao se 79. minut susreta.

Juniori Rudar-Prijedora se nalaze na 8. poziciji na tabeli nakon 12 odogranih kola. U poslednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, Rudar će u goste FK Radnik iz Hadžića.