U subotu, 10. oktobra, Rudar-Prijedor je na Gradskom stadionu pobijedio Ljubić iz Prnjavora rezultatom 2:0 (1:0). Ovom pobjedom žuto-plavi su opet preuzeli čelo tabele m:tel Prve lige RS, i nakon 10 odigranih kola imaju 20 bodova.

Zasluženo su slavili Rudari u Prijedoru, stvorili su nekoliko velikih prilika gdje se istakao golman gostiju Knežević sa 3 odlične odbrane. Ipak, dobra partija čuvara mreže crvenih nije bila dovoljna, pa je prvi put kapitulirao u 42. minuti, kada je iskusni Perica Ivetić iz slobodnjaka sa desne strane, sa 23 metra udaljenosti, odlično nanišanio i pogodio bliže rašlje za vođsrtvo domaćina. Potvrdu trijumfa Rudarima donosi kapiten Nemanja Pekija u 88. minuti meča, kada sjajno reaguje na centaršut i glavom sprovodi loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Naredni meč Rudar-Prijedor igra u subotu, 17. oktobra u 14:30 časova, kada gostuje ekipi Podrinja iz Janje. Nakon toga će u srijedu, 21. oktobra, na Gradskom stadionu, u okviru osmine finala Kupa BIH dočekati FK Zvijezda-09 iz Etno sela Stanišići.

Juniori će u 10. kolu Omladinske Premijer lige BIH na noge Sarajevu, a ovaj meč će biti odigran narednog vikenda.