U subotu, 12. septembra 2020. godine, na Gradskom stadionu u Prijedoru, odigran je meč 6. kola m:tel Prve lige RS između FK “Rudar-Prijedor” iz Prijedora i FK “Tekstilac” iz Dervente u kom su slavili domaćini rezultatom 2:0 (1:0).

Rudar-Prijedor je opravdao ulogu favorita i dobrom igrom primorao goste da se brane svih 90 minuta meča. Žuto-plavi su stvorili nekoliko izglednih prilika, a svoju nadmoć u skoku su pokazali u čak 5 situacija, kada su udarcima glavom pokušavali ugroziti gol protivnika, ali bez realizacije.

Do prvog pogotka se čekalo gotovo cijelo poluvrijeme; u 45. minutu susreta nakon prekida, kapiten Pekija ostaje u protivničkom šesnaestercu, Stjepanović mu spušta glavom loptu, a ovaj se odlično snalazi i u padu loptu sprovodi u mrežu protivnika. Prvo poluvrijeme: Rudar-Prijedor – Tekstilac 1:0.

Konačnih 2:0 donosi Jaćimović u 89. minutu meča, kada koristi centaršut Marmata, sjajno skače i šutira glavom loptu koja pogađa prečku i pada iza gol linije.

U sledećem kolu Rudar gostuje u Trebinju ekipi Leotara, gdje će pokušati da preuzme čeonu poziciju na tabeli od rivala. Nakon 6 odigranih kola Leotar i Rudar imaju jednak broj bodova – 13, a ekipa iz Trebinja ima bolju gol razliku.

Srećno Rudar, do vrha tabele!

I mladi Rudari su imali svoj takmičarski dan u subotu. U okviru 6. kola Omladinske Premijer lige BIH U-19, juniore Rudara dočekao je aktuelni šampion FK “Željezničar” iz Sarajeva, i porazio ih rezultatom 2:0 (2:0).

U prvom poluvremenu, žuto-plavi su malo toga pokazali. Ni domaćini nisu blistali, ali su uspijeli da povedu u 18. minutu golom Kulašina, i to nakon greške naših momaka.

Na 2:0 za Želju, povisio je Duraković iz slobodnog udarca. Igrao se 35. minut susreta.

Na pauzi, trener Marjanović vrši tri izmjene, što je urodilo plodom da budemo potpuno ravnopravan rival. Rudar je stvorio nekoliko izglednih prilika, ali do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

U narednom kolu, Rudar će na Gradskom stadionu ugostiti Slobodu iz Tuzle.