Dana 07.03.2020. FK “Rudar-Prijedor” poražen je u derbiju Prve lige Republike Srpske od domaćina FK “Krupa” Krupa na Vrbasu. Rezultat u ovom 15. kolu je bio 2:0 za prvoplasiranog domaćina. Oba gola postigao je Jovo Lukić u drugom poluvremenu – prvo u 48. minutu, a zatim i u 70. minutu meča. Krupa je tako nastavila da juriša ka tituli prvaka, i naše momke udaljila od trke za naslov i plasman u Premijer ligu BIH. Razlika između prvoplasirane Krupe i drugoplasiranog Rudara sada iznosi velikih 11 bodova.

U prvo poluvrijeme ušlo se oprezno sa obje strane. Krupa se povukla i čekala šansu iz kontranapada. Rudar je imao nešto više od igre, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je Zekanović u 40. minuti susreta, kada je malo iskosa sa lijeve strane izbio sam pred golmana, dobro šutirao, međutim golman domaćih se istakao odličnom intervencijom. Već početkom nastavka, hladan tuš za Rudare. Na tridesetak metara od svog gola, Kalesić gubi loptu pod pritiskom dva domaća igrača, od kojih jedan loptom u prostor pronalazi Lukića, kojem nije bilo teško da matira Topolovića – Krupa – Rudar 1:0. Nakon pogotka krenuo je Rudar sa ofanzivnijom igrom, trener Janković je pokušao izmjenama da promjeni ritam utakmice uvođenjem Dojčinovića i mladog Bilbije. Medjutim, ponovo greška naših igrača, Dojčinović sa 40 metara vraća loptu golmanu Topoloviću, lopta zastaje na vodom prekrivenom dijelu terena, što koristi Lukić, prvi dolazi do lopte i ponovo rutinski matira našeg golmana za konačnih Krupa – Rudar 2:0. Do kraja utakmice, nije bilo većih uzbuđenja.

Šef stručnog štaba žuto-plavih Igor Janković dao je sledeću izjavu:
“Nakon svega prikazanog na terenu nismo zaslužili da izgubimo ovu utakmicu. Bili smo bolji protivnik u većem dijelu susreta, odigravši čvrsto. Stoga ostaje žal za propuštenim, pogotovo jer su nas bodova u Krupi koštale dvije kardinalne, početničke greške.”
Janković je dodao i riječi hvale za našeg mladog debitanta u ovom takmičenju, Dragana Bilbiju: “Nakon ovog, ponavljam, razočaravajućeg ishoda utakmice, istakao bih i nešto pozitivno – naime, danas je za naš tim debitovao mladi Dragan Bilbija i dobro se pokazao na terenu. Bilbija je izuzetno talentovan igrač, i uz dobar rad sigurno ga očekuje svijetla budućnost. Takođe je dobar momak koji je na pravom putu da napravi iskorak u svojoj karijeri i ne sumnjam da će on svoj talenat, rad i napredak krunisati dobrim igrama i danas-sutra angažmanom u neki veći klub.”

Ovim putem čestitamo ekipi Krupe na pobjedi, ali i naši momci su prikazali dobar fudbal i nisu zaslužili poraz u ovoj utakmici. Preskupo su nas koštale sopstvene greške koje se ipak, na ovom nivou, ne bi smjele dešavati.

Rudari su slobodni u sljedećem kolu, a nova utakmica nas očekuje 21.03. kada gostujemo u Derventi protiv ekipe “Tekstilca”.