Na Gradskom stadionu u Prijedoru, u subotu, odigrala se prava drama gdje je nakon dva preokreta na kraju slavio domaćin – Rudar-Prijedor – Alfa Modriča 3:2 (1:0).

Utakmica 4. kola m.tel Prve lige RS dobro je počela za Prijedorčane. Po nehumanim uslovima, na 36 stepeni Celzijusovih, Rudar je počeo sjajno – već u 8. minutu susreta na semaforu je stajalo 1:0. Strijelac gola je bio Jakupović koji je nakon sjajne akcije domaćih i centaršuta Zekanovića glavom spremio loptu iza leđa protivničkog golmana. Mogli su žuto-plavi do većeg vođstva već 2 minuta kasnije, kada odličnu solo akciju ne koristi Stjepanović kada njegov šut brani golman Simić koji mu je bio poslednja prepreka do pogotka. Gost je imao dobru priliku u 26. minutu meča kada je udarac Demonjića, uz odbranu Topolovića završio na stativi.

U nastavku gosti dolaze do izjednačenja – u 55. minutu strijelac za “uljare” bio je Kuljanin koji je mirno realizovao centaršut Karamanovića. Rudar u 73. minutu ne koristi veliku šansu, ispriječila se prečka, što ekipa iz Modriče kažnjava iz kontra-napada i u 74. minutu dolazi do vođstva od 1:2. Mrežu Rudara je tad zatresao Kojić koji je nakon primanja lopte od golmana, uspio da istrči pedesetak metara i zabije gol. Nastala je opsada gola Modričana. Kojić je mogao da postane heroj u 90. minutu kada promašuje šansu za ovjeru pobjede gostiju. To se osvetilo ekipi Alfa Modriče kada se dešava filmski scenario na stadionu Rudara – Jaćimović u 93. minutu postiže pogodak za izjednačenje -2:2. Domaćini tu nisu stali, i želja da dođu do sva tri boda se manifestovala u petoj minuti sudijske nadoknade, kada mrežu trese Danilović, i donosi veliko slavlje Prijedorčanima.