Ekipa FK Rudar-Prijedor odigrala je odličnu utakmicu protiv gostiju iz Zvornika i slavila ubjedljivu pobjedu: Rudar-Prijedor – Drina (Zvornik) 4:0 (2:0).

Krenuli su Rudari jako od samog starta i vec u 7. minutu poveli sa 1:0, a strijelac je bio Santos koji je odlično reagovao glavom poslije kornera koji je izveo Ivetić. U 20. minutu već je bilo 2:0. Ponovo je u centru pažnje Santos koji majstorijom vara protivničkog igrača na ivici šesnaesterca i rutinski matira gostujućeg golmana za prednost od dva gola sa kojom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu ista slika, redali su se napadi i prilike domaćih, a na 3:0 povisio je Marić udarcem glavom nakon kornera, a ovaj put asistent je bio Marmat. Konačnih 4:0 postavio je Glišić koji je “lažnjakom” prevario igrača i golmana gostiju i postigao lijep pogodak.

Rudari nastavljaju prvenstvo u subotu, kada gostuju ekipi Tekstilca iz Dervente. Tekstilac je, poslije Rudara najuspješnija “domaća” ekipa u prvenstvu i sigurno je da nas očekuje težak susret. Međutim, sa pristupom i igrom iz posljednje utakmice, ne sumnjamo u novu pobjedu naših momaka, kojom bi napravili još jedan korak bliže povratku u Premijer ligu BiH sljedeće sezone.