22. avgust 2020. godine je bio odličan dan za FK Rudar-Prijedor. Po “tropskim” vrelinama, izvojevane su dvije pobjede i to: u derbiju 3. kola m:tel Prve lige RS protiv Zvijezde-09 rezultatom 0-1 (0-0) i prva pobjeda juniora u sezoni na Gradskom stadionu u Prijedoru protiv Željezničar Sport-Team-a – 3-0 (0-0).

Bilo je vrelo u gostima kod ekipe iz Etno sela Stanišići. Ne najbolji uslovi za igru po visokoj temperaturi diktirali su da tempo utakmice ne bude na najvišem nivou. U prvom poluvremenu nije prikazano mnogo, obje ekipe su čvrsto stajale na terenu. Viđena su tek dva udarca Stjepanovića pored gola i jedan u okvir Rastoke, ali i dobar pokušaj domaćina preko Šujića čiji je šut sa 18-ak metara završio pored gola. U drugom poluvremenu nešto više “akcije”, Rudar preuzima veću inicijativu, potaknuti svježinom ranih izmjena. Zvijezda-09 do svoje prilike dolazi nakon greške golmana Topolovića na 40-ak metara od gola, kada do lopte dolazi Ejike, pokušava pogoditi mrežu sa distance, ali srećom, biva neprecizan. Još jednom je Rudar imao sreće nakon nesporazuma Pekije i Topolovića kada kapitenova povratna lopta golmanu završava u spoljnom dijelu mreže. Rudar je prijetio šutevima, imao je i izgledne slobodne udarce koje nije iskoristio. A onda dolazi 77. minut – Jakupovićev šut u šesnaestercu nailazi na blok i lopta se odbija na 25 metara od gola gdje je Mile Kovačević “na prvu” dočekuje na plasirani volej, na putu do gola putanju joj glavom mijenja odbrambeni igrač Zvijezde-09 i ona završava u rašljama. Veliko slavlje za žuto-plave. Gol je zasluženo prepisan našem Miletu Kovačeviću! Nakon vođstva, razigran je bio Zekanović, i Rudar je stvorio još šansi da potvrdi pobjedu, ali do kraja nije bilo promjene rezultata. Zvijezda-09 – Rudar-Prijedor 0-1 (0-0).

Šef stručnog štaba Rudara Boris Savić, nakon utakmice bio je zadovoljan sa osvojena 3 boda i dodao: “Ovo je bila jedna negledljiva utakmica, što zbog teških vremenskih uslova, što zbog činjenice da je važnost derbija diktirala da igrači na terenu igraju bez rizika. Ipak, mi smo pokazali bolju igru, i nakon rano izvršenih izmjena u drugom poluvremenu, uspostavili smo bolju kontrolu meča i veću tendenciju ka naprijed. To je urodilo plodom u 77 minutu, i uspijeli smo postići pogodak, nakon kojeg smo imali još šansi da povećamo rezultat. Mislim da smo zasluženo slavili, s obzirom da protivnik nije uputio udarac na gol u cijeloj utakmici, a i “sve” što su imali, bilo je nakon naših grešaka koje ubuduće moramo svesti na minimum.”

FK Rudar-Prijedor je tako sakupio 7 bodova iz 3 utakmice, i nalazi se na trećem mjestu na tabeli, s tim da i prvoplasirana Kozara iz Gradiške ima isti broj bodova uz bolju gol razliku.

Juniori Rudara su u 3. kolu Omladinske Premijer lige BIH U-19 dočekali banjalučki Željezničar Sport-Team, i zasluženo slavili rezultatom 3-0 (0-0). Mladi Rudari su, nakon dva odigrana kola bez osvojenog boda, uspijeli da pokažu na terenu svoju pravu igru. Nakon prvog poluvremena bez golova, žuto-plavi su u drugom, krunisali svoju odličnu partiju golovima Pavlovića, Sadžaka (penal) i opet Pavlovića. Igrač utakmice je bio Dragan Bilbija, čiju zapaženu ulogu ove sezone očekujemo i u redovima seniora.

U sledećem kolu u subotu 29.08. seniori dočekuju FK Alfa-Modriča. Juniori će svoj meč za vikend (tačan termin još nije preciziran) igrati u Sarajevu protiv FK Olimpik.