Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 2:0 u utakmici 9. kola Prve lige Republike Srpske.

Bila je ovo druga uzastopna gostujuća pobjeda Prijedorčana nakon trijumfa protiv Podrinja.

Domaći su u ovaj meč ušli bez najboljeg strijelca, Zorana Kokota i defanzivca Aleksandra Pušare, pa je Goran Simić bio primoran da traži neka druga rješenja u igri. Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga uzbudljivog u susretu. Slavija je nekako pokušavala da napadne. Nakon nekoliko mlakih napadala Slavije u prvom poluvremenu Hamzabegović ostaje siguran na golu. Sredinom prvog poluvremena domaći su tražili i penal. Stefan Arbinja je bio u duelu sa kapitenom gostiju, Nemanjom Pekijom. Potom Arbinja ostaje da leži na travi, dok domaći igrači traže penal, no Aleksandar Njegomirović je pokazao samo da se igra nastavi. U drugom poluvremenu Rudar ulazi sjajno, postiže dva gola, i brzo privodi utakmicu kraju za zasluženu pobjedu. Mile Kovačević je goste doveo u vođstvo u 50.minuti. Pet minuta kasnije Haris Lezić je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i pogodio mrežu Nedžibovića za konačnih 0:2.

Ovom pobjedom Rudar-Prijedor stigliže  do 12 osvojenih bodova i sedme pozicije na tabeli.

Slavija: Rudar-Prijedor 0:2 (0:0)