Prvo kolo 1. Lige RS donijelo je, ipak, iznenađujući rezultat za Rudare, koji nisu uspjeli pobijediti uvijek neugodnu ekipu Željezničara, u utakmici koja je završila bez postignutog pogotka.

Rudari su apsolutno dominirali čitavim tokom utakmice, međutim domaćin se dobro branio, dok s druge strane golman Rudara Topolović nije imao posla. Imao je Rudar svoje prilike, već u 20. minutu. Jakupović izlazi sam na golmana iskosa sa desne strane, ali šutira pored gola. U 43. min. domaćin ostaje sa igračem manje na terenu, zbog drugog žutog kartona Krstića. U 55. min. Rastoka odlično šutira, međutim golman domaćih sjajno interveniše. U 60. min. Stjepanović je u izglednoj prilici, ali slabo reaguje i šutira pravo u golmana domaćih. Ipak, najbolju priliku je propustio Burazor, koji nije iskoristio kazneni udarac u 82. minuti, tačnije golman domaćih je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Na kraju, Rudari ipak mogu biti nezadovoljni samo bodom, s obzirom na sva dešavanja na samom terenu. Ali prvenstvo je tek počelo i čeka nas još mnogo utakmica, od kojih je prva sljedeća protiv povratnika u društvo najboljih, ekipe Sutjeske iz Foče, na Gradskom stadionu u Prijedoru, u subotu 15.08.2020. godine sa početkom od 17:00 časova.

Prvo kolo Omladinske Premijer lige BIH U-19, takođe je završilo razočaravajuće za žuto-plave. Juniori Rudara su bili domaćini banjalučkom Borcu, i krajiški derbi na Gradskom stadionu završio je pobjedom gostiju – 1-2 (1-1).

Igrači Borca su bolje ušli u utakmicu, stvorili par dobrih šansi i već u 15. minutu, preko doskorašnjeg igraca Rudara – Cerica, poveli sa 1:0. Nakon tog pogotka Rudari su krenuli odlučnije da igraju i nakon dobre akcije u 36. minutu lijepim pogotkom Sadžaka izjednačili na 1:1. Sa tim rezultatom se otislo na odmor.
U 55. minutu Borac dolazi do prednosti od 1:2 nakon neopravdano dosuđenog kaznenog udarca za goste. Taj momenat je odveo utakmicu u sasvim neželjenom smjeru i nakon par minuta, poslije jednog oštrog starta, igrač Rudara Vuruna dobija drugi žuti karton i Rudari ostaju sa igračem manje na terenu. Golman Rudara Trninic je sa par nevjerovatnih odbrana spriječio Borac da dođe do povećanja prednosti. Do kraja utakmice mladi Rudari su preko najboljih pojedinaca, Sadzaka i Mikica, pokušavali doći do izjednačenja, ali ipak na kraju gosti odnose sva 3 boda u Banjaluku.