REMI ZA NEMIRAN ZIMSKI SAN

Derbi začelja m-tel Premijer lige BiH između novajlija Posušja i Rudar Prijedora, odigran u subotu, okončan je rezultatom 0:0.

Prijedorčani su proljetos slavili sa 3:0 u našem gradu, i bodom mogu biti zadovoljni.

Domaćinu je pripao početak meča – u 13. minutu Begić je bio sam ispred golmana Šćekića, a golman žuto-plavih zaustavlja njegov šut. Minut kasnije šut Milanovića završio je kraj gola.
Iako su domaći bili dominantniji, najveću priliku za vođstvo imali su gosti kada je golgeter „rudara “ Amoah u 43. minutu savladao golmana Posušja, ali ne i okvir gola – ispriječila se prečka.

U prvom minutu drugog poluvremena 100-postotnu priliku imao je Ilinković, ali Šćekić brani.
Zatim, BIH omladinski reprezentativac Vladimir Jovan Pavlović sa gol linije spašava mrežu gostiju.
Od 83. minuta domaći su sa igračem više. Rezervista gostiju Nemanja Pekija je prestrogo dobio drugi žuti karton i napustio teren.
Redali su se napadi domaćih, ali je golman Šćekić bio nesavladiv kao i odbrambeni bedem Rudara.

Sa tri pobjede, sedam remija i devet poraza Rudar Prijedor je uknjižio 16 bodova i zauzima deveto mjesto. Isti broj bodova osvojili su Leotar i Posušje, dok je fenjeraš Radnik iz Bijeljine.

HŠK POSUŠJE: Baćak, Milanović (od 23. Domenik Begić),  J. Barišić, T. Barišić (od 39.Šuta), L. Begić (od 72. Ljubić), Krišto, Ilinković (od 46. Landeka), Lučić, Horić, Lauš, Vukoje (od 46. Leko).

RUDAR-PRIJEDOR: Nemanja Šćekić, Rijad Sadiku, Vladimir Jovan Pavlović, Rodriguez Santos, Bojan Burazor (od 57.Tomislav Knežević), Nikola Mandić (od 85. Mujo Smajić), Ilija Danilović (od 46. Nemanja Pekija), Joseph Amoah (od 50. Luka Kulenović), Predrag Zekanović, Demir Jakupović, Ajdin Redžić.