U derbiju 7. kola m:tel Prve lige RS, odigranom u subotu 19. septembra između domaćina Leotara i Rudar-Prijedora, nije bilo pogodaka.

Ipak, utakmica je bila borbena, sa puno ritma, ali bez puno pravih prilika. Domaći su prijetili preko Šipovca u prvom i Begenišića u drugom poluvremenu, dok su Rudari najbolju šansu imali nakon prekida, kada Pekija sa 5 metara šutira nogom, ali šalje loptu pored gola. Rudari su nastupili znatno oslabljeni u ovom susretu – nedostajali su Jakupović, Stjepanović, Danilović, Kovacevic zbog povreda, tako da se ovaj rezultat ipak ne moze smatrati neuspjehom.

Ovim rezultatom, Leotar i Rudar-Prijedor su zadržali pozicije na tabeli – i dalje su na diobi prvog mjesta.

U sledećem kolu FK Rudar-Prijedor ugostiće na Gradskom stadionu FK Borac iz Kozarske Dubice. Ovaj meč je na rasporedu u subotu, 26. septembra u 16 časova.

Juniori su svoj meč 7. kola Omladinske Premijer lige BIH U-19 odigrali u isto vrijeme kada i seniori u Trebinju, a poraženi su od gostujuće ekipe Slobode iz Tuzle rezultatom 1:2 (0:0).

Poveli su gosti u 52. minutu susreta preko Saletovića. Pogotkom Pavlovića, mladi Rudari su izjednačili na 1:1 u 66. minutu, da bi konačan rezultat 1:2 za goste postavio Vrabac u 77. minutu meča.