Fudbaleri Rudar-Prijedora rezultatom 4:0 (1:0) danas su u okviru Kupa Republike Srpske u Derventi deklasirali Tekstilac.
Vodeći gol za Prijedorčane u 4. minutu postigao je Luka Kulenović. Domaći su ravnopravan protivnik bili do 78. minuta kad je ponovi Kulenović, svojim drugim golom povisio na 2:0.
Na 3:0 u 85 minutu povisio je Tomislav Knežević, a konačan rezultat od 4:0 postavio je Berin Torlaković autogolom u 90 minutu.

TEKSTILAC – RUDAR-PRIJEDOR 0:4 (0:1)
Za Rudar Prijedor igrali su: Topalović, Rijad Sadiku, Bojan urazor (od 63. minuta Dragan Bilbija), Sergej Dojčinovič, Stefan Gavranović (od 63. Danilo Marmat), Tomislav Knežević, Mario Sajak (od 85. Demir Jakupović), kapiten Nemanja Marić, Predrag Zekanović i Andrija Rajović.
Glavni trener: Milenković Nikica.

Za četvrtfinale plasman su ostvarili: Radnik iz Bijeljine, Omladinac iz Potočara, Sutjeska iz Foče i Ljubić iz Prnjavora. Naknadno se igraju susreti: Stakorina – Zvijezda 09, Sloboda (Novi Grad) – Krupa i Modrič – Borac (Banja Luka).
Cilj je da „rudari“ po drugi put osvoje pobjednički pehar.

(tekst: Milan Bogun foto:Info Prijedor)