13. marta 2021. odigrano je 17. kolo M:tel Prve lige RS. Prijedorčani su bili gosti ekipi Sutjeske iz Foče i, nakon neočekivanog poraza sa starta druge sezone od banjalučkog Željezničara, uspijeli su zabilježiti veoma važnu pobjedu rezultatom 1-3 (1-2).

Ofanzivan start žuto-plavih se isplatio već u 4. minutu susreta, kada nakon centaršuta iz kornera Kulenović matira golmana domaćih Radovića. U 29. minutu Fočaci izjednačavaju sa bijele tačke preko Mirkovića. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je u borbi za dubinsku loptu u prostor, Marić u trku nehotično sapleo protivničkog igrača u šesnaestercu. Ipak, Rudari odlaze na pauzu sa vođstvom – u 44. minutu Burazor odličnom loptom u prostor upošljava Stjepanovića koji rutinski zaobilazi golmana i šaje loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu opet nadmoć Rudara, krunisana najljepšom akcijom na utakmici u 58. minutu – lopta je iz zadnje linije došla do Marmata na lijevoj strani, ovaj prebacuje na drugu stranu Jakupoviću koji nakon sjajnog prijema, još bolje šutira i matira golmana domaćih. Rasterećeniji Rudari do kraja utakmice stvaraju još čak 5 izglednih prilika, ali do promjene rezultata nije došlo – Radulović pogađa prečku, dvije prilike nije iskoristio Stjepanović, te po jednu Santos i Jakupović.

Rudar-Prijedor je lider na tabeli, a ovom pobjedom je ostvario prednost od 3 boda ispred drugoplasirane Zvijezde ’09 koja je remizirala na svom terenu sa dobojskom Slogom.

Juniori Rudar-Prijedora su svoj meč 15. kola Omladinske Premijer lige BIH igrali u nedjelju na Gradskom stadionu, gdje su im gosti i lideri na tabeli – Zvijezda ’09 iz Etno sela Stanašići – nanijeli poraz rezultatom 0-2 (0-1). Strijelci za goste su bili Sinanović u 41. minutu, te Popara u 90. minuti susreta.