Fudbalski klub “Rudar-Prijedor”iz Prijedora nalazi se na čelu tabele m:tel Prve lige RS sa 17 bodova nakon 8 odigranih kola. Rudar je, tako, pobjedom u subotu, 26. septembra, nad Borcem iz Kozarske Dubice rezultatom 2:0 (2:0), pretekao Leotar koji je remizirao u Novom Gradu sa Slobodom.

Utakmica u Prijedoru je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu, a otpočela je odavanjem pošte nedavno preminulom istaknutom prijedorskom novinaru Vukašinu Vukadinoviću.

Prvi gol je viđen već u drugom minutu susreta, nakon odličnog prodora i centaršuta Zekanovića sa lijeve strane, najviši u šesnaestercu gostiju bio je Kulenović koji glavom šalje loptu iza leđa gostujuceg golmana – 1:0. Rudar je apsolutno kontrolisao igru u prvom poluvremenu, stvorio je par dobrih prilika, a dobru igru krunisao je drugim pogotkom u finišu poluvremena – na centaršut Marmata iz kornera, najbolje skače Matović i glavom zabija za 2:0. Igrao se 42. minut.
U drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu, alì nisu ozbiljnije prijetili golu domaćih.

Rudari će za vikend otputovati u Brčko na megdan Jedinstvu u 9. kolu, ali prije toga, u srijedu, 30.09. 2020. godine u 16 časova, na Gradskom stadionu, odigraće utakmicu 1/16 finala Kupa BIH protiv Olimpika iz Sarajeva.