U subotu, 6. marta 2021. godine, počeo je proljećni dio prvenstva u fudbalskoj m:tel Prvoj ligi RS. Rudar-Prijedor je na Gradskom stadionu dočekao ekipu Željezničara iz Banjaluke, i doživio neočekivan poraz. Rezultat je bio 1-2, i to nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Rudari su i pored nešto lošije igre nakon duže takmičarske pauze, zaslužili bolji rezultat. U prvom poluvremenu žuto-plavi su držali konce igre u svojim nogama, i u finišu, u 45. minutu, poveli golom kapitena Nemanje Pekije, koji je sjajno reagovao glavom na centaršut Perice Ivetića. Imali su Rudari 3 velike šanse početkom drugog poluvremena da uduplaju vođstvo, ali golman gostiju Ćetojević je sjajno branio. Željezničar je ipak došao do izjednačenja u 55. minutu susreta, kada je kontru gostiju uspio da realizuje Teodorović. Željo je poveo u 83. minutu nakon gužve nakon prekida, kada se najbolje snašao Marković, i loptu sproveo u mrežu. Do kraja, Rudar nije iskoristio dvije velike šanse, od kojih je jedna završila sa loptom na prečki gostiju.

Rudar-Prijedor je i dalje na liderskoj poziciji u šampionatu, ali sada ‘bježe’ samo jedan bod Zvijezdi ’09.
Žuto-plavi će imati priliku da poprave utisak i dođu do bodova u Foči narednu subotu kada gostuju ekipi Sutjeske.

Juniori su takođe poraženi, u velikom krajiškom derbiju, u Banjaluci, od ekipe Borca rezultatom 1-0. Strijelac za domaće je bio Tahrić u 65. minutu susreta.