O pobjedniku u utakmici četvrtfinala Kupa Republike Srpske koje je odigrano u Prnjavoru između domaćeg Ljubića i ekipe Rudar-Prijedora odlučili su penali pošto je utakmica u regularnom toku bila 3:3.

Nije se tokom susreta očekivalo da o putniku u polufinale odčuju udarci sa bijele tačke. Rudari su imali do 44. minute prednost od dva gola. Mrežu Mihajla Dabića pogađali su Andrej Bosnić i Luka Kulenović, a onda je u 44. sa penala smanjio Boris Jagodić. Tada je Rudar-Prijedor imao igrača manje. Isključen je Đeljilji Asani.

I pored igrača manje tim iz Prijedora je došao do trećeg gola. Strelac je bio Predrag Zekanović u 77. minuti.

Svi su tada pomislili da je pitanje pobjednika riješeno, ali nisu igrači Ljubića. Golovima Segića u 85. i 90. minuti došli su do poravnanja i odveli utakmicu u penal završnicu.

Precizniji sa bijele tačke bili su gosti i trijumfovali sa 2:4, odnosno ukupnim rezultatom 5:7 izborili su plasman u polufinale Kupa Republike Srpske.

Sa bijele tačke za Rudar Prijedor su pogađali: Aleksandar Radulović,  Luka Kulenović, Predrag Zekanović i Rijad Sadiku.

Kod domaćina precizni su bili: Aleksandar Žižak i Boris Jugović, a promašili su Danko Segić i Stefan Grahovac.

Ljubić- Rudar Prijedor 5:7 (3:3, 1:2, penali 2:4)

(Fotografije: Alek Bato Atić)