21. kolo m:tel Prve lige RS donijelo je još jednu pobjedu prvoplasiranom Rudar-Prijedoru. U subotu, 3. aprila 2021. godine, Prijedorčani su gostovali u Derventi, ekipi Tekstilca, i savladali domaćina rezultatom 0:2 (0:0).

Rudari su od starta meča kontrolisali igru, ostvarivši veliki posjed lopte u prvom poluvremenu. Prva velika šansa za žuto-plave je bila iz najstrože kazne, kada je u šesnaestercu domaćina oboren Cruz, ali iskusni Ivetić nije pretvorio jedanaesterac u vođstvo. Nakon toga, gosti su još 2-3 puta bili blizu pogotka, ali poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

U drugom poluvremenu ista slika – nakon šanse domaćina početkom drugog dijela igre, Rudar uspostavlja kontrolu i uspijeva da profitira u 62. minutu kada Stjepanović upošljava Santosa koji iskosa sa desne strane iz prve oštrim udarcem šalje loptu su suprotan ugao domaćeg gola. Četiri minuta kasnije još jedan penal za Rudare, nakon što je domaći igrač rukom zaustavio loptu na putu prema golu. Odgovornost preuzima kapiten Marmat, golman ga čita i brani njegov udarac, ali Marmat “popravlja” iz odbitka i postavlja konačan rezultat meča – 0:2.

Rudar-Prijedor se tako dodatno približio tituli prvaka i plasmanu u Premijer ligu BIH, ostvarivši velikih 8 bodova prednosti u odnosu na 3 tima koji su na diobi drugog mjesta – Alfa Modriča, Leotar i Zvijezda ’09. U subotu,  10. aprila, u derbiju 22. kola, Rudar na svom terenu dočekuje Leotar iz Trebinja.