Rudar-Prijedor je u subotu, 8. maja, u 27. kolu bio gost Ekipi Kozare iz Gradiške, i minimalnom pobjedom došao nadomak titule Prvaka m:tel Prve lige RS i plasmana u Premijer ligu BIH.

Igrali su žuto-plavi odlično prvo poluvrijeme. Jedini pogodak na meču je došao  u 21. minutu susreta kada je nakon sjajne pas igre, Jakupović odlično prošao po desnom krilu, oštrom loptom uposlio Kulenovića koji rutinski matira golmana domaćih.

Drugo poluvrijeme je donijelo ravnopravniju igru, jednu polu-priliku domaćina, i nekoliko kontranapada gostiju, ali mreže su mirovale do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Rudar-Prijedor tri kola prije kraja ima 9 bodova prednosti u odnosu na Leotar i Zvijezdu ‘o9, a ovjeru titule Prijedorčani očekuju već u subotu 15. maja, na Gradskom stadionu, kada im u goste dolazi Sloga iz Doboja. Meč će se igrati u 17:00 časova, a direktan prenos moći ćete da pratite na programu RTRS Plus.