Fudbaleri Rudar-Prijedora zabilježili su prvu trojku na Gradskom stadionu, pošto su u meču 8. kola savladali Posušje (3:0) i tako napravili proboj ka sredini tabele, i nalaze se na osmom mjestusa osam osvojenih bodova. Potpuno zaslužen trijumf “rudara” koji su od prvog minuta znali šta žele a to je cijeli plijen u ovom meču.

Jakupović pogađa za 1:0

Već u 13. minutu mrežu Galića pogodio je, danas veoma raspoloženi Jakupović, a odmah poslije zaprijetio je i Mandić, kao i prije gola Dojčinović. Jakupović je, do kraja prvog poluvremena imao još jednu jako dobru priliku za pogodak, ali je bio neprecizan.

Pekija pogađa za 2:0

U nastavku meča “rudar” je nastavio sa napadima a trud se isplatio već u 53. minuti kada je, na asistenciju Burzora, pogodio kapiten Pekija za 2:0.

Nisu ni gosti bili bez šansi. Dobre prilike su propustili Vukoja i Bešlić. Sve lađe gostiju su su potopljene kada je Leko, koji je ušao na početku drugog dijela, zaradio drugi žuti karton pa ga je sudija Peljto poslao u svlačionicu. Domaći fudbaleri su do kraja meča uspjeli iskoristiti igrača više i postići još jedan gol.

Amoah postiže konačan rezultat

Amoah je u 83. minuti bravuroznim plesom ispred Galića postavio konačan rezultat 3:0.
U narednom meču Rudar Prijedor će gostovati pod “Bijelim brijegom” ekipi Zrinjskog.

RUDAR-PRIJEDOR – POSUŠJE 3:0 (1:0) Strijelci: 1:0 Jakupović (13), 2:0 Pekija (53), 3:0 Amoa (83). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Senad Ibrašimbegović (Travnik) i Davor Beljo (Mostar). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Kontrolor: Antonio Blažević (Čapljina). Žuti kartoni: Vukoja, T. Barišić, Lauš, landeka (Posušje). Crveni karton: Nikola Leko (Posušje) u 67. minutu.

RUDAR-PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Santos, Burazor (od 61. Bilbija), Mandić, Dojčinović, Sajak, Marić (od 61. Amoa), Jakupović, Smajić (od 46. Pavlović).

POSUŠJE: Galić, J. Barišić, T. Barišić, Vranjić (od 71. Ilinković), Begić (od 46. Leko), Bešlić, Landeka, Begić (od 56. Blagojević), Krišto, Lauš (od 56. Serdarušić), Vukoja (od 64. Božić).