U subotu, 22. maja, nakon susreta 29. kola sa Slavijom iz Istočnog Sarajeva, fudbalerima Rudar-Prijedora će biti dodjeljen pehar prvaka m:tel Prve lige Republike Srpske.

Utakmicu i dodjelu pehara sa Gradskog stadiona u Prijedoru moći ćete pratiti u direktnom TV prenosu na programu RTRS Plus.

Rudar-Prijedor je obezbjedio titulu u prošlom kolu, kada su u Prijedoru remizirali protiv ekipe Sloge iz Doboja – 1:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme utakmice, u kojoj su žuto-plavi priželjkivali ovjeravanje titule pobjedom, proteklo je nervozno sa obje strane, a domaćini su tek u završnih 15 minuta odigrali dobro i stvorili dvije šanse.

Rudar je bio bolji rival, a do pogotka dolazi u 73. minutu susreta, kada se strijelac Jakupović iskupio za veliki promašaj od 10 minuta ranije. Činilo se da bi vođstvo moglo da skine teret sa leđa domaćina, ali u završnici se opet ušlo u nervozu čiji je proizvod bio nepotrebno skrivljen jedanaesterac u poslednjim sekundama trominutne sudijske nadoknade. Siguran izvođač za goste, tad već u 94. minutu susreta, bio je Buljubašić, za konačnih 1:1.